Spine SRS

Tartalomjegyzék

Hasta Modeli Ayarları Nasıl Tanımlanır?İlk hazırlık sayfasında Patient Model ayarlarını tanımlamanız gerekir. Outer Contour içinde tüm ilgili tedavi alanlarını dahil etmek için görünümleri kırpabilir ve (tedavi masası seçiliyse) aksiyal ve sagital kesitlerde tedavi masasını ayarlayabilirsiniz.

Adım

1.

Açılır listeden tedavi masasını seçin.

Varsayılan ayar None’dır. Herhangi bir tedavi masası modeli seçili değilse, tedavi masası kırpma aracı kullanılarak BT’den kırpılabilir. BT’deki tedavi masası kırpılmazsa, BT tedavi masası doz hesaplamasına dahil edilir.

Tedavi masası modeli seçilirse dahili tedavi masası modeli mavi olarak görüntülenir ve doz hesaplamasına dahil edilir. Seçili model BT’deki tedavi masasının yerine geçer ve doku modelinin bir parçası olur.

2.

Açılır listeden HU-ED dönüşüm tablosunu seçin.

Seçim için yalnızca onaylamış HU – ED dönüşüm tabloları görünür.

3.

Treatment Orientation öğesinin yanındaki onay işaretine tıklayarak tedavi yönünün sırtüstü ve gantriye göre önce baş olacak şekilde olduğunu doğrulayın.

4.

Crop öğesini seçin. Algoritmanın Outer Contour oluşturulurken dikkate aldığı hasta verisi alanını dahil etmek için mavi dikdörtgenlerin kenarlarını sürükleyin.

5.

Adjust öğesini seçin. Tedavi masasını tarama görüntüleri içinde konumlandırmak için mavi tedavi masası temsillerini sürükleyin. İçe aktarılan tedavi masası nesneleri konumlandırma yardımı olarak beyaz olarak görünür. Sürüklemeyi bitirdiğiniz anda konumlandırma yardımcısı kaybolur.

6.

Devam etmek için Next öğesini seçin.

Mak. No. 60919-40TR

A kibocsájtás napja: 2020-10-08