Spine SRS

Tartalomjegyzék

Dose Distribution

Dose Distribution Kullanımı

Dose Distribution görünümünü seçtiğinizde planlanan doz dağılımı, izodoz çizgileri ve doz boyaması olarak görüntülenir. Doz boyamasındaki renkler bir görüntüyü yaklaştırdıkça uyum sağlar ve şeffaflaşır, böylece altta yatan yapıları daha açık biçimde görebilirsiniz.

Uyarı
Uyarı

İzodoz Çizgilerinin AyarlanmasıGörüntü, reçete için ve klinik protokol dosyasındaki her değer için bir izodoz çizgisi ve değiştirebileceğiniz, vurgulanacak bir değer gösterir.

No.Açıklama

Görünümün sağ altındaki renk kodlu açıklama, hangi izodoz çizgilerinin o anda mutlak bir doz değeri olarak görüntülendiğini gösterir.İzodoz çizgi sayısı, görünümün yakınlaştırma seviyesine göre uyarlanabilir. Yakınlaştığınızda daha fazla izodoz çizgisi gösterilir. Uzaklaştığınızda ince çizgiler yok olur.

Görüntülemek için belli bir izodoz çizgisini tanımlamak üzere Highlight öğesinin yanındaki kutuya değerini girin.

Mutlak dozdan yüzdeye ve yüzdeden mutlak doza değişiklik yapmak için açıklamanın sol üst köşesine çift tıklayın. Bu işlem hem izodoz çizgileri hem de DVH görüntüsü için geçerlidir.

Açıklamada bulunan çizgilerden birinin yanındaki değere çift tıklayarak bu çizgiyi gizleyin. Bir kere daha çift tıkladığınızda çizgi tekrar görünür.

Mak. No. 60919-40TR

A kibocsájtás napja: 2020-10-08