Brainlab Elements Image Fusion

Contenido

Elastik Deformasyonlu Spy Glass

Genel Bilgiler

Görüntü kesiti üzerinde inceleme konusu alana taşıyarak deformasyonun doğruluğunu görsel olarak doğrulamak için Spy Glass’ı kullanın.

Bu, aynı anda iki görüntü setindeki yapıları görüntülemenizi sağlar (örn. bir tümörün şekli veya boyutu).

Renk Kodlu Deformasyon Izgarası ve Isı Haritası

Spy Glass, Distortion Correction Cranial veya Curvature Correction Spine içinde seçildiğinde varsayılan olarak bir renk kodlu deformasyon ızgarası görüntülenir. Izgara çizgileri düzeltme yönünü gösterirken renkli hücreler görüntü değişikliği alanlarını işaretler. Renk kodlaması, belli bir vokselin katı olmayan dönüşüm derecesiyle tanımlanır. Virtual iMRI Cranial içinde ızgara çizgileri olmadan deformasyon alanlarını görüntüleyen bir ısı haritası görüntülenir.

Curvature Correction Spine ve Distortion Correction Cranial ÖrnekleriYukarıdaki örnekte görüntülendiği gibi DTI görüntülerindeki bozulmalar (EPI dizileri), beynin en dış bölümlerinde A-P yönü boyunca düzeltilir (soldaki görüntü). Curvature Correction Spine intervertebral disklerde deformasyona (sıkışma veya uzama) yol açar (sağdaki görüntü).

Kırmızı alanlar orijinal kaynak verilerinden görüntü değiştirme alanlarını belirtir. Gölgesiz alanlar deforme olmamış ama ızgara çizgilerinin belirttiği gibi kaymış olabilirler.

Virtual iMRI Cranial ÖrneğiVirtual iMRI Cranial’da görüntü seti deformasyonları normal olarak rezeksiyon alanında ortaya çıkar. Kırmızı alanlar orijinal kaynak verilerinden lokal görüntü değiştirme alanlarını belirtir.

Mak. No. 60917-73TR

Fecha de publicación: 2020-09-03